ul. Ordona 5F lok. 74, 01-237 Warszawa
+48 604 581 582  

Hipnoza

Jeżeli zamartwianie się odbiera Ci radość życia, a natrętne myśli, że jesteś do niczego/zachorujesz/stracisz pracę/odejdzie partner - sprawiają, że czujesz się okropnie - dzięki hipnozie uzyskasz poczucie bezpieczeństwa i wolność.

Jeżeli lęk zatrzymuje cię przed życiem/nową pracą/poznaniem kobiety/mężczyzny, hipnoterapia da Ci wiarę we własne możliwości;

Jeżeli cierpisz na depresję, ból, z którym sobie nie radzisz (i lekarze też) lub somatyczne choroby przewlekłe, albo pojawiają się symptomy, które trudno zdiagnozować – leczenie hipnozą pozwoli uruchomić tkwiące w tobie siły, które decydująco wpłyną na układ immunologiczny i samopoczucie;

Jeżeli niesiesz w sobie brak akceptacji i miłości z domu rodzinnego, bo dom nie dał Ci ani oparcia, ani poczucia własnej wartości, ani siły do zdobywania świata (DDA, dom dysfunkcyjny lub przemocowy) – hipnoterapeuta pomoże Ci odzyskać zaufanie do siebie i spokój wewnętrzny;

Jeżeli lęk przed pająkiem/dużą przestrzenią/podróżą samolotem/ fobia społeczna, unieruchamia cię w miejscu – leczenie hipnozą da Ci wolność;

Jeżeli masz problem z poznaniem partnera/wyborem właściwego/utrzymaniem związku/jesteś uzależniony od partnera, odkryjesz mechanizmy trzymające cię w miejscu, a dzięki hipnoterapii uwierzysz, że jesteś wystarczająco dobry pozbywając się przymusu bycia idealnym i odzyskasz siebie.

Zajmuję się głównie leczeniem hipnozą, ale wykorzystuję także inne metody jak np. praca z ciałem (focusing). Focusing jest metodą transową oczyszczającą ciało z pamięci zdarzeń, które zapisały się jako kotwice. Np. dziecko, które oparzyło się, pamięta nie tylko „umysłowo”, że kuchnia może być gorąca, ale również pamięta to jego rączka, która doznała oparzenia (ślad na neuronach). Praca z ciałem jest pracą umysłu nad ciałem (bez dotyku).

Terapia transowa jest dla zdecydowanych i zdeterminowanych, aby zmienić swoje życie i rozwiązać problem. Wymaga współdziałania, otwartości i zaufania.
Gdy szukasz sposobu, który rozwiąże problem za Ciebie (tabletka i po sprawie) nie dzwoń do mnie. Możesz zostać w tym samym miejscu lub szukać nadal tabletki. Gdy uważasz, że po jednej sesji wyjdziesz z depresji/zmienisz przekonania trwające wiele lat, że hipnoza działa jak guzik, który wyłączę i włączę nowego człowieka też nie trać czasu.
Fragment transu hipnotycznego http://www.alicjagrzesiak.pl  (całość dostępna na płycie wraz z książką "Na drodze do wyzdrowienia", do kupienia w księgarniach.

Hipnozie właściwą rangę jako metody leczenia nadał amerykański lekarz psychiatra dr Milton Erickson. Jako hipnoterapeuta pracuję w nurcie ericksonowskim oraz stosuję trans generatywny.

Skuteczność hipnoterapii w leczeniu poważnych chorób została potwierdzona w badaniach amerykańskich, początkowo dotyczyły pracy Miltona Ericksona, później jego uczniów lekarzy i psychologów: Jeffrey K.Zeig, Ernest L.Rossi, J.Haley. Podczas hipnozy zmienia się praca fal mózgowych, pojawia się równowaga między ciałem a umysłem. Rezultatem tej zmiany jest całkowite rozluźnienie ciała. Wtedy właśnie dochodzi do reakcji na poziomie fizjologicznym. Zmiany na poziomie psychicznym pojawiają się w wyniku zdjęcia ograniczających ram, które powstały z powodu traumy lub blokujących przekonań.

Nie pracuję z osobami uzależnionymi od narkotyków i alkoholu oraz z pacjentami leczonymi psychiatrycznie (wyjątkiem jest depresja)!

Rezultatem tej reakcji jest:

 • likwidacja bólu, lęków i fobii lub zdecydowane zmniejszenie jego natężenia,
 • Zmniejszenie wagi ciała lub uzyskanie wagi optymalnej
 • zmiany na poziomie układu immunologicznego, którego wydolność zdecydowanie wzrasta,
 • poprawa samopoczucia, poprawa jakości życia, ogólnego stanu fizycznego i psychicznego,
 • zdecydowana poprawa stanu zdrowia, ustąpienie lub zmniejszenie dolegliwości.

Hipnoza jest dla ciebie, gdy:

 • leczysz się na przewlekłą chorobę,
 • cierpisz z powodu bólu, na który nie działa farmakoterapia i inne metody,
 • masz nadwagę lub otyłość,
 • masz stany lękowe, fobię społeczną, natrętne myśli, z którymi sobie nie radzisz,
 • chcesz pozbyć się stresu, napięć
 • pragniesz zwiększyć poczucie własnej wartości,
 • chcesz wyzwolić kreatywność.   


Co warto wiedzieć o leczeniu hipnozą w moim wykonaniu zanim umówisz się na sesję?

Hipnoza jest naturalnym stanem człowieka charakteryzującym się częściową utratą świadomości. Kontakt z hipnoterapeuty z Klientem odbywa się na poziomie podświadomym, kiedy możliwe jest porozumienie za pomocą symboli i metafor lub przyjmowane są sugestie mające wyleczyć problem Klienta.

UWAGA: częściowe wyłączenie świadomości znaczy, że masz pełną kontrolę nad dziejącym się procesem i w każdej chwili możesz go przerwać. Może Ci się również wydawać, że Twój stan powinien być JAKIŚ - jaki sobie wyobrażasz- i gdy twoje wyobrażenia są inne od dziejącego się procesu uznajesz, że to nie była hipnoza. Jesteś w hipnozie wtedy, gdy doszło do zmiany stanu świadomości. Nie odpowiadam za TWOJE OCZEKIWANIA, które sprawiają, że możesz poczuć się źle, gdy dostaniesz coś innego niż sobie wyobraziłeś. Idę drogą, którą uznam za najskuteczniejszą i najszybszą, aby osiągnąć Twój cel.

Czym hipnoza nie jest?

Stanem, kiedy Klient jest bezwolnym narzędziem w ręku hipnoterapeuty. Zawsze NAD sugestiami hipnotycznymi jest system wartości Klienta (np. nie można „wysłać” osoby zahipnotyzowanej, aby kogoś zamordowała).

Hipnoterapia nie jest również pigułką, która na jednej sesji rozwiąże wszystkie problemy trwające od lat (chociaż może się tak zdarzyć), ważna jest także twoja gotowość do dokonania zmian i chęć dodatkowej pracy nad sobą.

Ilość sesji i cena

Może wystarczyć jedna sesja z hipnoterapeutą, może potrzeba kilku. Każdy człowiek jest inny i inaczej podchodzi do swojego problemu. Przy chorobach przewlekłych ważna jest codzienna, samodzielna praca w domu, której nauczysz się na sesji lub na autohipnozie.

Cena sesji 500,- zł, czas trwania ok. 1,5h. (od dn. 01.06.2023)

Kiedy hipnoterapia jest skuteczna?

Zależy to nie tylko od problemu, ale także od Klienta. Bardzo dobrze pracuje się z chorobami przewlekłymi (psychosomatyka), bólem, lękami, fobiami, natrętnymi myślami, niskim poczuciem własnej wartości. Czasem w trakcie pracy okazuje się, że dobrze byłoby także użyć innych narzędzi psychologicznych.

Kto pyta nie błądzi, pytaj więc o wszystko co chcesz wiedzieć na temat leczenia hipnozą przez telefon lub e-mailem, gdy jednak zdecydujesz się na sesję przyjdź otwarty i zaufaj. Inaczej szkoda twojego czasu i pieniędzy.

Zapraszam Alicja Grzesiak
Dodatkowe informacje nt. leczenia hipnozą znajdziesz na stronie: www.alicjagrzesiak.pl    oraz: polecam film.


Poniżej e-mail po 1-razowej wizycie na sesji  Date: Sun, 5 Oct 2014 19:38:12

Witam Pani Alicjo, bardzo dziękuję za pomoc, czuję się dużo lepiej, muszę przyznać że Pani terapia działa niesamowicie...Dziękuję :) Bardzo mi się się spodobała Pani wypowiedź o "rzece życia" jednak dokładnie nie pamiętam tej frazy i nie udało mi się również odnaleźć jej w Pani książkach, jeżeli mogę prosić o przypomnienie jej, bo to jest wspaniałe motto, żeby popracować nad sobą. Pozdrawiam Serdecznie, Katarzyna Kruger "z Torunia"

Otrzymałam emaila od Marka, który był na moim szkoleniu w VI 2014. i jeden raz na godzinnej sesji indywidualnej. Poniżej zamieszczam go za zgodą Marka, wykropkowując bardziej prywatne informacje

Witaj Alicja, Dzisiaj podczas biegania poczułem potrzebę napisania kilku słów. Dzięki Twoim transom zrobiłem Duży krok do przodu. Otworzyłem duże drzwi, za którymi znajduje sie świat, o którym do tej pory tylko czytałem. Dziś go doświadczam. Wszechświat stawia przede mną zadania, które podejmuję z ekscytacją i uśmiechem. Paznokcie, choć zdarza im sie wylądować w buzi, wyglądają dobrze. (moja uwaga: Marek od lat obgryzał paznokcie ) Sadzę, że został tylko odruch, który jest kontrolowany coraz wcześniej. …………………………………………………………………………………………………………………………. Nie mniej jednak warto było wtedy wałczyć o wolność... bo dziś ją mam! (A tak mi sie przynajmniej wydaje). Najwięcej radości przynosi zaakceptowane dziecko. Dziś juz wiem, że nie muszę ale że chcę! ……………………………………………………………………………….. Pozdrawiam Marek Gazela